Ankara İş Mahkeme Avukatları

Ankara İş Mahkeme Avukatları

Ankara İş Mahkeme Avukatları ve Danışma Konuları Nelerdir? Ankara iş mahkemesi avukatları, hukuk büromuza bağlı olarak müvekkillerine iş hukuku konularında en başarılı çözümleri sunan avukat kadromuzdan oluşmaktadır.

Zira iş hukuku, temel anlamda iş sözleşmesine tabi olarak çalışma hayatını sürdüren işçiler ile onları çalıştıran işverenler arasındaki tüm hukuki ilişkileri düzenlemektedir. Bu noktada işverenin emir ve talimat esasları içinde, herhangi bir işverene bağlı olarak çalışan kişiler iş hukukunun kapsamı içinde yer almaktadır.

Ankara İş Mahkeme Avukatları

İş hukukuna ilişkin yasalar se 4857 sayılı İş Kanunu ile düzenlenmiştir. Ankara iş mahkeme avukatları arayışınızda alanında deneyimli ve bilgi birikimi yüksek avukatlar danışmanlığı ve hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İş hukuku kapsamında gündeme gelen uyuşmazlıklar, bireysel iş hukuku ve toplu iş hukuku adıyla iki farklı konu başlığı altında irdelenmektedir. Öte yandan iş hukukunun konusu belirlenirken, neredeyse iç içe gibi gözüken sosyal güvenlik hukuku ile ilgisinin ortaya konulmuş olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

İş Hukuku Davaları

İş hukuku, resmi bir işyerinde iş sözleşmesine tabi tutularak çalışma hayatına devam eden ve herhangi bir iş görme karşılığında ücret alan işçiler ile söz konusu işçilerin uygun şartlar altında çalışmasını sağlayarak onlara ücret ödemekle yükümlü olan işverenler arasında yaşanan tüm iş ilişkilerini ele almaktadır. Tüm bunların yanında iş hukuku aynı zamanda SGK, İŞKUR gibi kurumlarla olan ilişkileri de düzenlemektedir.

İş hukuku davalarında, alanında uzman bir iş hukuku avukatının desteğine başvurmak önem teşkil etmektedir. Nitekim kapsam alanı oldukça geniş olan bu özel hukuk alanında ilgili mevzuatlar hakkında derin bilgi sahibi, güncel kararlar ile yakından ilgili uzman iş hukuku avukatı desteği ile tüm iş hukuku davalarında muhtemel hak kayıpları yaşanmasının önüne geçilmektedir.

Bu bağlamda Ankara en iyi hukuk büroları arasında yer alan ankara hukuk bürosu bünyesinde görev yapan uzman iş hukuku avukatlar, iş hukuku davaları konusunda profesyonel destek ve hizmet sunmaktadırlar:

  • İşçi alacağı davalarına ilişkin tazminat davaları (kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı davaları)
  • İşçinin sigortalı işçilere tanınan hak ve hizmetlerden yararlanabilmesi için hizmet tespit davaları
  • İşçinin iş sözleşmesinin haksız feshinden doğan işe iade davaları
  • İşçi alacağına ilişkin ücret davaları (fazla mesai ücreti, maaş ücreti, yıllık izin ücreti, yol ve yemek ücreti, performans ücreti ve benzeri.)

Uzman İş Hukuku Avukatı

İşçi ile işveren arasında yaşanan ve iş sözleşmesinden doğan tüm uyuşmazlıkların çözümünde profesyonel hizmet sunan avukatlar hukuk bürolarında ulaşabilirsiniz.

Ankara iş mahkeme avukatı ve hizmeti hakkında detaylı bilgileri avukatlık bürolarında alabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN