En İyi İş Avukatı Ankara

En İyi İş Avukatı Ankara

En İyi İş Avukatı

Ülkemizde 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında yer alan tüm iş davalarında en iyi avukatlarla çalışmak, işveren veya çalışan açısından sorun teşkil eden tüm konularda hukuki yardım sağlar. En iyi iş hukuku avukatı arayışında olan kişiler bu arayışları sırasında birçok farklı alternatif seçenek ile karşılaşmaktadır. Türkiye genelinde en çok görülen davalar arasında yer alan iş hukukundan kaynaklanan davalar için mutlaka bu avukatlar ile iletişime geçmeniz mümkündür.

İş hukuku, işçi ve işveren açısından ilişkileri düzenleyen bir hukuk alt dalıdır. Çalışan ve işverenler arasında yaşanan ve çok sık gündeme gelen sözleşmeden kaynaklanan sorunlar, mahkemelere konu olan en önemli konular arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra:

 • Sözleşmeden doğan sorunların çözülmesi,
 • İşe iade davalarının açılması,
 • Kıdem ve ihbar tazminat davaları,
 • Sözleşmenin haksız feshi,
 • Toplu sözleşme hukuki danışmanlık,
 • Alacak davaları vb.

Sorunlar iş hukuku kapsamında incelenen başlıca hukuki sorunlardır. Yargı sistemimizde hukuki uyuşmazlıklar için yapılan yeni düzenlemeler kapsamında bu tip davalar için ilk önce arabuluculuk kurumuna başvurulması gerekmektedir.

İş Hukuku Avukatı Hizmet Alanları

İş hukuku alanında uzmanlaşan avukatlarla çalışmadan önce avukatların hizmet alanlarını öğrenmeniz size birçok açıdan avantaj sağlar. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında iş hukukundan kaynaklanan, işçi ve işveren arasında yaşanan tüm sorunlar için kişilerin ilk önce arabuluculuk kurumlarına başvurması gerekmektedir. Bu kurumlarda uyuşmazlığın çözülememesi halinde söz konusu olan uyuşmazlık yargıya taşınabilir. Bu kapsam doğrultusunda kişiler:

 • İşe iade davaları,
 • Boşta geçen süre için tazminat davası,
 • Bakiye süre ücreti alacağı davaları,
 • Yıllık izin ve ücretinden doğan alacaklar,
 • İş kazaları,
 • Fazla mesai, prim ve ikramiye ücretleri vb.

Konularda arabuluculuk kurumuna başvuru yapmadan dava açamaz. En iyi iş mahkemesi avukatı tarafından söz konusu faaliyetler hakkında çıkarlarınızın en iyi şekilde korunması adına arabuluculuk öncesi destek almanız şarttır.

Bu tip uyuşmazlıklar için arabulucu hizmeti almadan önce, bulunduğunuz yerde hizmet veren iş hukuku avukatları ile iletişime geçerek söz konusu uyuşmazlıklar hakkında hukuki süreç hakkında danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız mümkündür.

İş Avukatı İletişim

İş davaları konusunda uzman avukatlar, yasaların ön gördüğü şekilde iş hukukunun alanına giren tüm konularda faaliyet yürütmektedir. Bu alanda hizmet veren en iyi avukatlar ile görüşmek ve danışmanlık almak için en iyi avukatlar listesi üzerinden avukatların iletişim adreslerini görüntüleyebilirsiniz. İş davaları üzerinde yoğunlaşan bu kişiler ve kurumlar tarafından, iş hukukunu ilgilendiren tüm konularda destek sunulur.

İş avukatı, iş hukukunun alanına giren tüm konularda hizmet veren avukatlar olarak tanımlanabilir. Şayet bu alanda karşıladığınız herhangi bir hukuki uyuşmazlık için arabuluculuk faaliyetleri yetersiz kaldıysa, konunun yargıya taşınması için uzman bir avukata ihtiyaç duyabilirsiniz. İş avukatları iletişim adresi üzerinden en iyi avukatların bilgilerini ve uzmanlık alanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

İşçi Alacakları Avukatı

İş hukukunun en temel konuları arasında çalışanların çalıştıkları sürelere ilişkin yasal haklarının tahsil edilememesidir. İşverenleri ile bu konuda sorun yaşayan çalışanların, tazminat alacaklarına ilişkin yasal takip başlatmaları mümkündür. İş sözleşmesinin işveren tarafından haksız nedenle feshedilmesi ve karşılığında tazminat ödememesi bu davaların en temel konuları arasında yer almaktadır.

Çalışanların işverene karşı haklarının korunması iş mahkemesi avukatları faaliyet alanları arasında ilk sırada yer almaktadır. Hizmet alanı içinde yer alan bu avukatlardan destek alarak çalışma hayatı içinde ortaya çıkan tüm sorunlar için profesyonel hukuki destek almanız sizin söz konusu alacaklarınızın tahsili için oldukça önemlidir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN