İş Hukuku Avukatı Danışma Ankara

İş Hukuku Avukatı Danışma Ankara Nedir?

Uzman iş hukuku avukatı danışmanı Ankara merkezli kurulan ve faaliyetlerine Ankara’nın çeşitli ilçelerinde başarılı bir şekilde devam eden hukuk büromuzun kadrosunda görev alan deneyimli avukatlarımızdandır.

Ülkemizde milyonlarca işçiyi ve aynı zamanda işverenleri yakından ilgilendiren iş hukuku konularında profesyonel destek sunan avukatlarımız, gerek mahkeme ve dava aşamalarında gerekse de yaşanılan uyuşmazlıklarda danışmalık hizmeti vererek istenen sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Bu bağlamda iş hukuku avukatı danışmanı Ankara merkezli hukuk büromuz tarafından tahsis edilebilen alanında uzman kişiler arasında yer almaktadır.

İş Hukuku Avukatı Danışma Ankara

İş hukukuna kapsamında gündeme gelen işçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıklar, hukuk sistemimizde 4857 sayılı İş Kanunu ile düzenlenmiştir.

İş hukukunda kapsam içinde bulunan işçi ve işveren ilişkileri, iş sözleşmeleri ile belirlenmektedir. Bu noktada iş sözleşmesinin de hem işçilere hem de işverenlere birtakım sorumluluk ve borçlar yüklediğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Nitekim karşılıklı iş ilişkisinin doğal ve hakkaniyetli bir çerçeveye oturtulması için bu yükümlülüklere ve sorumluluklara harfiyen uyulması önem teşkil etmektedir.

İş Sözleşmesinin Taraflarının Uyması Gereken Yasal Sorumluluklar

İşçi ile işverenin karşılıklı imzalayarak hukuki zemin kazandırdığı iş sözleşmesi, işçi ve işverene ayrı ayrı birtakım sorumluluklar yüklemektedir. Bunlar; işçinin yerine getirmesi gereken işi görme borcu, işverenin tavsiye ve talimatlarına uygun hareket etme borcu, işverenine ve işyerine sadakat borcu gibi sorumluluklardan oluşabilmektedir. Öte yandan işverenin de işçiye ücret ödeme borcu, işçiyi koruma ve gözetme borcu, işçilere eşit davranma borcu gibi yasal sorumlulukları bulunmaktadır.

Söz konusu yükümlülükler yerine getirilmediğinde işçi ile işveren arasında hukuki ihtilaflar meydana gelmeye başlamaktadır. Bu bağlamda iş hukuku avukatı tavsiye Ankara ilinde hizmet gösteren avukatlık büromuzdan tahsis edeceğiniz uzman avukat desteği ile söz konusu uyuşmazlıkları hukuka en uygun biçimde ve hiçbir olası hak kaybı yaşamadan kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

İş Hukuku Avukat ve Danışmanlık Hizmetleri

İşçi ile işveren arasında yaşanan ihtilafların çözümünde alanında uzman iş hukuku avukatı desteği almak her zaman önem teşkil eden bir konudur. Zira oldukça geniş kapsamı bulunan ilgili kanun ve mevzuatların yanında Yargıtay gibi yüksek yargı organlarından verilen güncel kararlar da iş hukukuna sürekli bir devinim kazandırmaktadır.

Bu bağlamda iddianızda her kadar kendinizi haklı görseniz de iş mahkemesinde beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu noktada iş hukuku avukatı danışmanı Ankara merkezli hukuk bürolarında tahsis edebileceğiniz hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Uzman iş hukuku avukatları ile yapacağınız danışmanlık ve avukatlık hizmeti ile olası hak kayıpları yaşamadan istenilen sonuçlara ulaşmanız mümkün olmaktadır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN