Siteler İş Hukuku Avukatı

Siteler İş Hukuku Avukatı

Siteler İş Hukuku Avukatı Ve Danışma – İş hukuku avukatı Siteler başta olmak üzere Ankara’nın hemen hemen bütün ilçelerinde profesyonel avukatlık ve danışmanlık desteği sağlayan hukuk büromuzun her biri alanında uzman avukat kadrosu içinde yer almaktadır.

Bu bağlamda iş hukuku, işçi ile işveren arasında belirli düzenlemeler nezdinde oluşturulan iş ilişkisinden kaynaklanan uyuşmazlıkları inceleyen ve bu alanda yaşanan ihtilafların çözüme kavuşturulmasında yol gösterici özelliği bulunan bir özel hukuk dalıdır.

Siteler iş hukuku avukatı desteği ile Ankara’nın neredeyse bütün ilçelerinde, belirttiğimiz üzere işçi ile işveren arasında meydana gelen uyuşmazlıklarda yaratıcı çözümler ve memnuniyet verici sonuçlar elde edilmektedir.

İş hukuku avukatı tavsiye Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren hukuk bürolarında tahsis edebileceğiniz alanında uzman avukatları ile görev yapmaya devam etmektedir.

Nitekim 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında değerlendirilen işçi ile işveren arasında iş sözleşmesine dayalı hak ve alacaklara dair yaşanan ihtilafların çözümünde iş hukuk avukatı desteği almak önem arz etmektedir. Bu bağlamda iş hukuk kapsamında gündeme gelen uyuşmazlıkların çözümünde işçi tarafında bulunan Siteler İş Hukuku Avukatı, halk arasında işçi avukatı denmektedir.

İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Uyuşmazlıklar

İş hukuku, hukuk sistemimizde özel hukuk alanı olarak nitelendirilmektedir. Nitekim kendi içinde birtakım dinamikleri bulunan bu hukuk alanına ilişkin ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile belirlenmiştir.

Bu sebeple ilgili kanuna tabi olan tüm hükümler de işçi ile işveren arasında imzalanan iş sözleşmesini konu edinmektedir. İş sözleşmesi, günümüzde işçi ile işveren arasındaki doğal iş ilişkisini hukuki zemine oturtan bir belge ve aynı zamanda bir uygulama görevi görmektedir. İş sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ise genellikle iş sözleşmesinin haklı veya haksız sebebe dayandırılarak feshedilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır.

İş sözleşmesinin haklı nedenle feshi veya iş sözleşmesinin haksız nedenle feshi, ilgili kanunda belirtilen hükümlere göre birbirinden bağımsız olarak birtakım hukuki uygulamalara yol açmaktadır. Bu kapsamda işçi ile işveren arasında gündeme gelen uyuşmazlıkların iş sözleşmesinden kaynaklandığı davaların başında şunlar gelmektedir:

  • İş sözleşmesinin haksız nedenle feshedilmesinin ardından işçinin kıdem, ihbar tazminatı davaları
  • İşçinin alacaklarına ilişkin diğer davalar (fazla mesai ücreti, maaş ücreti alacağı, yıllık izin ücreti, yol, yemek, prim, performans ücreti alacakları)
  • Yine iş sözleşmesinin haksız nedenle feshedilmesiyle gündeme gelen işe iade davaları

Siteler iş hukuku avukatı desteği ile yukarıda belirtmiş olduğumuz davalarda profesyonel hukuki destek ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için siteler iş hukuku avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN